Spravedlivý

Jak byste potrestali níže uvedené pachatele?

Ahoj. Dám sem seznam různých pachatelů a vy mi napište, jaký byste jim dali trest. Neřešte současný trestní zákoník, ale napiště, jak byste je potrestali vy. Myslím tím, jestli trest smrti, nebo vězení (uveďte počet let), nebo veřejně prospěšné práce, podmínka, pokuta (a jaká výše), nebo úplně jiným způsobem. Některé případy jsem si vymyslel, některé jsou skutečné.

Pokud je to pro vás moc dlouhé, tak klidně vyplňte jen něco.

  1. Osmnáctiletý mladík se po vlivem svého staršího bratra zúčastnil vraždy drogového bosse
  2. Bývalá učitelka Bodláková umlátila svého manžela francouzským klíčem
  3. Muž zavraždil dvanáctiletou dívku
  4. Starý pán upálil vraha své dcery
  5. Mladíci zapálili historický dřevěný kostel v Třinci
  6. Muž v Hostivaři znásilnil důchodkyni
  7. Muž z Opavska znásilnil v Ostravě osmiletou dívku
  8. Podnikatel vydíral jiného podnikatele pohrůžkou vraždy jeho manželky
  9. Opilí Nizozemci v Praze zmrzačili číšníka
  10. Dvacetileté žena s pistolí v ruce přepadla obchod
  11. Nevyzrálý mladík vyhrožoval Pákistánu teroristickými útoky, aby dosáhl propuštění pašeračky
  12. František Procházka ukradl půl miliardy korun
  13. Učitel souložil v kabinetě se svou třináctiletou žačkou
  14. Muž z Prachatic týral svého psa
  15. Prostitutka úmyslně šířila virus HIV
  16. Šestnáctiletý mladík měl sex se svou čtrnáctiletou­ holkou
  17. Muž okradl spolucestujícího o mobilní telefon
  18. Šestnáctiletá dívka souložila se svým psem
  19. Desetiletý kluk ukradl čokoládu v obchodě
  20. Dvacetiletá žena ukradla a využívá cizí platební kartu
  21. Otec tří dětí se porval v hospodě, až druhému účasníkovi rvačky zlomil nos
  22. Řidička telefonovala a srazila a zabila muže
  23. Řidička jela na červenou a srazila a zabila muže
  24. Muž ve velkém množství vařil pervitin
  25. Žena registrovala svého exmanžela na gay seznamku
  26. Muž pod pohrůžkou vraždy svých dětí se účastnil obchodu s mladými dívkami
  27. Muž, který obchodu velel a předchozí muže takto nutil
  28. Muž na darkwebu vlastnil web s dětskou pornografií
  29. Muž pašoval z Ukrajiny cigarety
  30. Muž ukradl auto

Odpovědi
autacek

Já bych je potrestal dle zákona, s přihlédnutím k polehčujícím a naopak i přitěžujícím okolnostem.

Mimochodem, takové výkřiky do tmy, jako v cele 2*2 metry a bez přímého kontaktu s lidmi a bez teplého jídla si to nejdříve zkuste sami 14 dní. Trest by neměla být pomsta, ale pokud možno především cesta k nápravě, což tak bohužel více méně není. Bohužel mnohdy nejde napravit to, co se stalo, otázkou je, co tedy dál, protože recidiva je u propuštěných zločinců velmi častým jevem.

zjentek

1 Domluva
2 Podmínka
3 Vydat napospas otci dívky
4 Domluva
5 Povinnost postavit tentýž na své náklady. Třeba celoživotně.
6 Zeptat se babi, co ona na to
7 Kastrace
8 Málo informací
9 Málo informací
10 Domluva
11 Domluva
12 Z jaké činnosti pocházeli peníze? Málo informací
13 viz bod 6
14 Těžký žalář
15 Podmínka
16 Nic, neřešit, nechat děcka být
17 Domluva a povinnost zaplatit cestujícímu dva nové
18 Domluva s povinností zakoupit psovi dobrotky vyšší hodnoty
19 Domluva, nebo useknout malíček- dle charakteru chlapce
20 12 měsíců nepodm.
21 málo informací
22 Těžký žalář
23 Těžký žalář
24 Málo informací
25 Neřešit
26 Je v tíživé situaci? Je mu vyhrožováno? Nechápu…
27 Nedává smysl
28 Málo info, ale asi vězení
29 Těžké finanční tresty
30 Podmínka, finanční tresty

Spravedlivý

  1. 12 let vězení
  2. Doživotí. Zabít vlastního manžela, to musí být velmi zlá žena
  3. Doživotí bez možnosti propuštění v cele 2*2 metry a bez přímého kontaktu s lidmi a bez teplého jídla
  4. 2 roky vězení. Ne, že by mně „oběti“ bylo líto, ale aby se od tohoto odstrašili další takoví lídé, aby třeba nezabili nevinného
  5. Všem 12 let vězení a náhrada škody
  6. 12 let vězení
  7. doživotí
  8. 16 let
  9. 16 let a náhrada škody číšníkovi
  10. 9 let
  11. Jeden rok
  12. 10 let
  13. Podmínka, pokud to bylo po určitém přesvědčování ze strany učitele, tak 2 roky vězení
  14. 2 roky
  15. Doživotí (vpodstatě hromadná vražda)
  16. Napomenutí od policie (takto mladý kluk se toho zalekne)
  17. Rok vězení a náhrada škody
  18. Podmínka
  19. Náhrada škody
  20. Tři roky vězení
  21. Veřejně prospěšné práce
  22. Veřejně prospěšné práce
  23. Tři roky vězení
  24. Osm let vězení
  25. Veřejně prospěšné práce
  26. Žádný trest
  27. Doživotí
  28. 13 let vězení
  29. Pěněžitý trest a veřejně prospěšné práce
  30. 6 let vězení