Avatar uživatele
Ametyst

Jak a kde je pro špičkové české tenistky nejvýhodnější platit daně ?

Kde platí daně Petra Kvítová ?

Zajímavá 0 před 293 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Petra Kvitová platí daně v Monaku. A neni jediná. Každý s velkými příjmy se snaží platit daně v daňových rájích.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
da ny

„Známým případem požívání výhod plynoucích z daňového rezidentství v Monaku je Petra Kvitová, ale tuto zemi pro daňové účely využívají i další čeští tenisté a jiní sportovci.“
(16.09.2021)
zdroj: https://www.jake-james.cz/blog/zda­neni-prijmu-sportovcu-a-danove-rezidentstvi

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
paul1

V Monaku, tady je okolo této problematiky dost informací:

Omlouvám se, nevšimnul jsem si, že jsem vyrobil duplikát odpovědi.

Zdroj: https://www.jake-james.cz/blog/zda­neni-prijmu-sportovcu-a-danove-rezidentstvi

Upravil/a: paul1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

S určitostí vím jen tolik, že ČRdel si za její přístup k občanovi NEZASLOUŽÍ, aby občan ČRdeli cokoli platil. Na tohle dříve či později přijde KAŽDÝ JEDEN Čech. Proti podobným názorům doposud kope jen hrstka skalních patriotů. Zatím (někomu k „vyléčení“ stačí moment, někdo je bohužel naivní déle). Děkuju.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
VaclavZeman

Jak píše Drap, Péťa odvádí daně v Monaku. Znám se osobně s panem Kvitou, hrozně milý pán, když bylo Pétě sedmnáct a vyklepla Serenu, tak jsem si na něj našel kontakt a zavolal mu. On mě k sobě pozval, setkáváme se několikrát do roka, je hrozně lidový (narozdíl od otce Berdycha…), vždy dáme pivo (já tedy kávu, alkohol nepiju). Dokonce mě jednou pozval na velkou hostinu, když moje Lvice hrála finále Wimbledonu 2014 (a taky vyhrála) a byl jsem tam uvítán jako jeden z největších přeborníků na ženský tenis. Děkuju.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Pozor: prize money tenistů se daní v zemích, kde je vyhráli! Z tohoto důvodu už je daňová povinnost v Česku nulová. Proč tedy tenisté s oblibou rezidují v Monaku a podobných daňových rájích? Šetří tím nezanedbatelné odvody do zdravotního a sociálního pojištění, což se vyplatí i s tím, že musí platit z kapsy veškerou zdravotní péči, pokud se zrovna nacházejí v ČR plus budou mít legrační (= nulový) starobní důchod.

Zdroj: isport.blesk.cz/cla­nek/tenis-roland-garros/432430/­pravda-o-prize-money-v-tenise-imaginarni-penize-nezbude-ani-pulka.html

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek