JájsemRaibek

Jak a čím se spojuje pás smirkového papíru?

Ne každá pásová bruska je stejná, tak stejně si ji mohu doma vyrobit. Jak však spojím brusný pás, aby neměl spoj, který by vadil při broušení?

Nejlepší odpověď
cukrar

Pásy uříznete šikmo, víje jak úhel 45°, aby spoj byl co nejdelší. Přiložíte těsně k sobě namažete lepidlem a přeplátujete vhodným matrošem, co máte doma. Někdy stačí kvalitní páska, jindy textílie. Je to podle šíře brusného plátna. Na 5 cm stačí páska, na 25 cm již pevná tkanina.