paul1

Jak a čím opravit betonové schody?

Dobrý den, prosím o radu: máme u vchodu do domu pár schodů a na vrchním se objevily praskliny na vrchní části široké cca 2–3 mm a na přední části stupnice také a na pár místech vypadly části betonu velikosti ořechu. Na opravu po poradách se sousedy a známými mi byl doporučen Klember – lepidlo (vnější). Bude to vhodné? Za odpověď předem děkuji. P.

Doplňuji:
Odvolávám, co jsem odvolal … Správně má být Kleber a děkuji za upozornění.P.

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, bude to vhodné. Počítej však s tím, že je to víceméně oprava vizuální. Pokud schody či praskliny vznikly pohybem materiálu, což lze u schodů předpokládat, tak to praskne dříve či později znovu.

Další odpovědi
Lamalam

Klember je značka čaje. Na schody bude lepší Kleber.

dubraro

Beton je problematický materiál v tom smyslu, že se nespojuje. Nelze opravit beton jiným betonem, nespojí se to a vydrolí se. Spáry budete muset opravit něčím jiným. Pryskyřicí, asfaltem…

Mukynda

Souhlasím s uživatelem Drap. To lepidlo asi bude částečně fungovat, ale hlavně vizuálně. Dříve nebo později to praskne znovu, s betonem se v tomto smyslu poněkud špatně pracuje. Mnohem lepší jsou například kovová schodiště nebo schodiště nerez a dřevo – a věřím, že i vizuálně to vypadá lépe. My jsme si nechali dělat schodiště od této společnosti: http://zamecnictvi-hajny.cz/ mají naprosto skvělé recenze, a to nás přesvědčilo. K těmto skvělým recenzím se tedy přidávám také. :)

MichalV

Dobrý den, zkuste se podívat na tento magazín http://bydlet­snadno.cz/opra­vit-praskliny-ve-zdi/