mily

Jak nabrousím nože bez pomocí brusiče na nože?

Jak nabrousím nože bez pomocí brusiče na nože.Např.smirkovým papirem nebo tak

Nejlepší odpověď
vagra

Zajímám se o chladné zbraně a nože několik desítek let.
Jsem přesvědčen o tom,že bez brousku,vody a pruhu kůže,se nůž klasickým způsobem a hlavně dobře,nabrousit nedá.
Existují různé pomůcky,ale ty ze zásady nepoužívám.
Ocílka se používá k udržování ostří.
A smirek?Probo­ha ne!

Další odpovědi
dudu

Nůž lze nabrousit několika způsoby, ne ale šmirglpapírem! Předně s použitím ocílky, pokud ji nemáte k dispozici, pak se dříve nože brousily o kamenné schody, při troše šikovnosti poslouží třeba i kameninový parapet. Věchny tyto postupy jsou ovšem provizorní, nejlepší je trpělivost a navlhčený kamenný brousek, na závěr pak jemně přetáhnout ocílkou.

anonym

Smirek jako nouzovka stačí.Ale to už by byl snad lepší šutr.
Kromě jiných možností existuje i profi služba.
Je otázka, co je to za nůž.Tedy – jestli za to stojí.
Obyčejná „kudla“ jde přibrousit o cokoli,co je o trochu tvrdší,než materiál nože.Fantazii se meze nekladou.

lorja

Běžné kuchyňské nože brousím na našich žulových schodech.

elektrikář

Brousit se dá vždy na tvrdším materiálu než je nůž. Zlomky karburuddových kotoučů, doma používám brousek na kosu v nouzi na dlaždici
kamenu pokud je kvalitní nůž tak ocílkou.
Když s tím nemáte skušenosti nejlíp použít nožíře