Elk

Jak a čím nejlépe vyčistit přední sklo auta zevnitř, aby se nemlžilo?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Neotevírat boční okýnka, aby se dovnitř nedostala mlha, nebude se mlžit.

Další odpovědi
elektrikář

Jsou napuštěné utěrky a spreje na čištění.Proti orosování. Většinou pomůžou otevřená okénka dokud se auto neprohřeje.
Rosný bod je prevít.

mojitek

to nema s okynkama nic spolecnyho.Napiste za jakych okolnosti se Vam okno mlzi.Mate klimatizaci?Mlzi se v lete nebo v zime?..atd

mosoj

Okna se mlží pokud teplota vnitřní plochy skla dosáhne rosného bodu ovzduší které je
v automobilu. Aby se nemlžila musíte buďto zvýšit teplotu povrchu vnitřního skla, nebo zvýšit teplotu vzduchu v automobilu. Což se děje všechno najednou ofukem teplým vzduchem.
Rosení oken se v létě projevuje hlavně při dešti, kdy se dovnitř dostává vlhký vzduch a v autě se ještě zvyšuje o vlhkost z dechu a přitomnosti člověka, nebo když používáte uzavřený okruh topení. Někdy stačí pouze zapnout ventilátor i bez topení, aby došlo k rychlejší výměněně vzduchu. Záleží na té relativní vlhkosti uvnitř v autě a venku + teplotě povrchu okna.
Nějaké vodičky na zamezení pocení oken a brýlí se prodávají ( někdy i utěrky) ale mají pouze krátkodobý účinek a většinou se vlhkost ze vzduchu stejně sráží, sice nevzniká zamlžené sklo, ale voda přímo v praménku stéká. Přípravek pouze snižuje povrchové napětí vody.

anonym

Docela to svádí k odpovědi:„Kla­divem“. Ale takhle radit......
Hadr a Iron. To zabírá.