Válek Petr

Jaký je postup při výměně předního autoskla?

Ohledně pojišťovny, pokud ho mám pojištěné. V případě, že sklo rozbije kámen, jenž odlétl od protijedoucího auta. Je potřeba tento vůz zastavit a sepsat s ním nějaký protokol, nebo stačí pouze kontaktovat pojišťovnu? Děkuji.

Odpovědi
Hans51

Prozkoumejte podmínky pojistné smlouvy, případně si zavolejte na pojišťovnu a zeptejte se tam. Těžko soudit takhle bez dalšího.

mosoj

Tak jak to fungovalo dříve, že se nahlásilo nějaké číslo auta a pojišťovna to zbaštila, to již nefunguje. Ano musíte mít viníka a jeho uznání viny. Což se vám v dnešní době tak lehko nepodaří, neboť každý si svůj vyjetý bonus hlídá.
Proto je dobré mít pojištění oken zvlášť.

anonym

pokud máš připojištěné sklo, nepotřebuješ viníka. zavolej na linku svojí pojišťovny, kde ho máš připojištěné a nahlaš škodu. připravit číslo smlouvy a nahlásit například " dnes v 10, 20 hod. jsem jel po dálnici D1 a těsně před Prahou od některého z vozů přede mnou odlétl asi kamínek a rozbil mi přední sklo" dostaneš obratem číslo škodní události a domluvíš si, kde máš navštívit jejich spešl místo, kde likvidátor nafotí škodu a vypracuje protokol pro pojišťovnu. pak se s pojišťovnou domluvíš, zda opravit v servisu a oni proplatí fakturu, nebo si nechat vyplatit peníze na účet a necháš si opravit sám. zjisti si předem, kolik to bude stát. okno by se mělo vyměnit přesně za to samé, to znamená včetně vyhřívání atd.,pokud bylo. když si budeš opravovat sám, tak si za peníze, které dostaneš, můžeš dát okno jaké chceš a ještě ti třeba něco zbyde. záleží také na tom, jaké má pojistka krytí. pokud je to třeba na 5 tisíc. tak to budeš muset ještě doplatit. okna stojí i s prácí od 5 a půl do ......

cukrar

Neznáme podrobně Vaší smlouvu, poslechněte radu Hanse 51

Arne1

Normálně to funguje tak, že se zajede k nejbližšímu servisu autoskel, seznámíte je s problémem a oni podle pojišťovny a limitu co máte řeknou zda s danou pojišťovnou mají smlouvu, pokud ano tak většinou vyřídí i veškeré papírování.