postcd

Je lepší IPS LED displej vypínat, nebo spouštět tzv. spořič?

http://www.pa­nelook.com/LP156WF4-SPL1_LG%20Dis­play_15.6_LCM_o­verview_22815­.html

Přijde mi ideální spoření/vypnutí po 1 minutě, spořič se mi teď ale nespouští asi kvůli nějakému programu, který to narušuje, a tak mě zajímá, jestli je lepší černý spořič, anebo vypínání displeje, když dám po 1 minutě?

Jde mi o to z hledisek:
životnost displeje
úspora energie
soukromí

Odpovědi
relux

Podle mě je lepší černý ‚spořič‘. Přece jen je to úspora, která šetří jak životnost displaye, tak energii. 🙂

Kulpix

Zjistil jsem , že ,,spořiče''( pohyblivé) žerou baterku víc , než, třeba vypnutí. Některé spořiče ještě potřebují grafickou akceleraci- to energii určitě neuspoří . Takže vypínat.