lukas.lukas

iPhone 3G nebo Samsung Galaxy SII ?

Co si mám vybrat.. radši bych si vybral ten iPhone, ale pořád si nejsem jistý.

Nejlepší odpověď
beer

Tak si ho vyber.
Nevím, co u mobilu upřednostňuješ. Tady máš jejich srovnání, tak vybírej:
http://www.mo­bilmania.cz/de­fault.aspx?ca­talog=1&catcom­p=1§ion=63&i­temlist=11053%2c20­549
Doplňuji:
Telefony ve srovnání můžeš odebírat, přidávat jiné atd. Je to pro tyto účely velmi praktické ))

Další odpovědi
Dlostev

Pokud se podíváte na to srovnání, které poslal beer, tak je ve většině parametrů o krok Samsung, také je to o tři roky novější model, tudíž já bych volil jej. Potom také záleží co byl Váš předchozí telefon, takže potom se tedy rozhodovat mezi platformou Android/iOS a jelikož už se 3G nikdy neprodává, tak asi máte v plánu kupovat už použitý a pokud je váš rozpočet těch 10 000,–, kterých stojí SII, tak by jste našel i novější řadu iPhonu. Potom je jen na vás co upřednostňujete.

www

Vybrat si musíš sám, všechna doporučení jsou totiž ošidná.
Každý to svoje doporučení bere většinou podle svých představ a právě v tom může být problém. Jeho představy se nemusí shodovat s představami tvými, z čehož jsou pak rozpaky. Takhle se ale většinou ptají lidé, kteří o telefonech ví jen minimum, o to je odpověď složitější (sorry).
Použij porovnání na mobilmanii, určitě na něco kloudného přijdeš.

Bedy

Já bych v tomto případě spíš šel do toho Samsungu, protože iPhone 3G je docela starý model ve srovnání s tím samsungem. Ani nevím, jestli se dá ještě sehnat nový, myslím si, že už ne.

Takže kdybych měl na výběr jen z těchto dvou, jdu do Samsungu. Ovšem za tu cenu si myslím, že se dá sehnat i něco lepšího, například Nokia Lumia 820, která má v základu větší výbavu – máte tam předinstalovaný pořádný plnohodnotný Office zdarma, máte tam výbornou offline GPS navigaci, která je nafurt zdarma nebo třeba cloudové úložiště o kapacitě 7GB zdarma.

Výhodou je i to, že ta Lumia 820 má operační systém Windows Phone 8, na kterém uděláte běžný úkoly rychleji a hlavně nepotřebujete antivirový program – viry pro WP nejsou, v oficiálním obchodě prakticky není možné narazit na nebezpečné aplikace jako v Google Play (dříve Android Makret). Navrch ta Lumia 820 má rychlejší procesor.
Windows Phone je taky úspornější jak Android, takže mobil pojede rychleji, můžete mít víc spuštěných aplikací najednou.
A pokud používáte soiální sítě (facebook, Twitter,…) tak určitě oceníte integraci do mobilu – jedním kliknutím vyfocenou fotku hodíte na facebook, máte tam předinstalovaný chat, kalendář a kontakty máte pěkně sesynchronizované – tohle prostě u Andoridu nenajdete.

Takže zvažte, zda-li nejít do Lumie 820 – seženete ji kolem 11–12 000Kč.
Pokud se Vám to zdá moc, zkuste se podívat na Lumii 900. Tak výbornej mobil – papírově sice pomalejší, jak Samsung galaxy SII, ale v reálu rychlejší, jak Samsung Galaxy SII – právě díky Windows Phonu.

marek.29

přesně jak psal Dlostev: doporučuji za stejné prachy novej iPhone 4: http://store.ap­ple.com/cz/brow­se/home/shop_ip­hone/family/ip­hone4

cena: 9590 i s dopravou a luxusním balení ;)

anonym

určitě Galaxy S2. Ten má sice dnes už svého nátupce v podobě S3, přesto je to velmi nadčasový kus hardwaru nad kterým spustíte nejnovější aplikace i výkonem zvládá ty nejnáročnější 3d hry … jediný nedostatek Galaxy SII je jeho poměrně slabá baterie, určitě byste dnes na trhu našel i vhodnější telefon, zkuste si zadat své preference do rádce http://lepsite­lefon.cz
Doplňuji:
Před Lumia bych spíše odrazoval, najde se tu sice spousta náhončích Nokie, ale optimální telefon to opravdu nejsou 🙂 v případě kdy dva radí různě, je vhodné podívat se třeba na podíl na trhu, Android telefony mají nadpoloviční podíl, zatímco lumie sotva pár procent …