Megaloman

Mám správně použít I will meet, nebo i meet?

Zdravím potřebuji poradit, mám v následující větě rozhodnout, zda užít i Will meet, nebo i meet. Dle mého názoru se jedná o spontání rozhodnutí v dialogu, taže bych použil will.

I meet/I will meet you outside hotel in hafl and hour, OK? Yes, that is fine.

Děkuji za odpověď.
Doplňuji:
A kdyby se rozhodovalo mezi možností I am meeting, nebo I will meet? Máte pravdu, pravděpodobně se jedná o překlep.
Děkuji

Nejlepší odpověď
quentos

samozřejmě že tam bude will, přesně z toho důvodu, který zmiňujete.

Bez will by to nedávalo smysl vůbec, „I meet“ by znamenalo „potkávám se pravidelně (s)“, což by neštimovalo s tím „in half an hour“ /tam je btw překlep – „hafl“ – možná automatická oprava do češtiny ;{))> /
Doplňuji:
pokud by se rozhodovalo mezi I am meeting a I will meet, musel byste rozhodnout na základě kontextu. Gramaticky by bylo správně obojí, záleželo by na tom, zda už má to setkání v plánu (v tom případě I am meeting nebo I am going to meet), nebo se právě „spontánně“ rozhodl (v tom případě I will meet).