monicka363

I když jsem celý měsíc nemocná dostanu nějakou mzdu? minimální? 8000 Kč? nebo jak? děkuji za info

Nejlepší odpověď
www

Výše nemocenské záleží na výdělku, více ve zdroji.

Zdroj: www.vypocet.cz/ne­mocenska

Další odpovědi
marci1

Pokud hradíte zdravotní a sociální pojištění ( buď Vy nebo zaměstnavatel z Vaší mzdy za Vás ), odevzdala jste zaměstnavateli oznámení o počátku pracovní neschopnosti, odevzdáte i ukončení PN nebo ke konci měsíce potvrzení od lékaře, že PN trvá ), obdržíte dávky nemocenského pojištění ( ty záleží na výši Vašeho platu ).

Jsemtady

Prvni tri dny nic, pak je to dle procent. Snad 80% a pak 60%. Spis aby vas nakonec nevyrazili.

ivzez

Nikoliv, mzda náleží pouze za práci.

Za pracovní směny naplánované od 3. do 21. dne nemoci platí zaměstnavatel náhradu mzdy za nemoc, od 22. dne nemoci platí OSSZ nemocenské (to náleží za kalendářní dny, tedy i za víkendy).