Hammy

Hudební žánry

Trochu v tom plavu, jaký je rozdíl prosím mezi Rockem, Popem, Metalem a Punkem. A ještě nevíte jakýho žánru bývají soundtracku z Flatoutů ?
Příkladem toto: http://www.you­tube.com/watch?v=yt­NPOWCorj4&lis­t=PL87E58A8C494348CF

Odpovědi

Tvůj příklad je alternativní rock, ale vím to jen proto že jsem si to vyhledal.
Osobně taky nepoznám žánr a ani mě to netrápí, protože poslouchám to co se mě líbí a ne určitý styl.

michalo

v stručnosti:

Pop – populárna hudba, veľmi obsiahla skupina pesničiek tých žánrov, ktoré spája to že sú robené hlavne pre úspech u čo najvacsej masy ludi. spája prijemnu a nenáročnu melódiu a text. Typický predstaviteľ – všetko populárne od čias Beatles

Rock – žáner ktorý sa dá označit ako podskupina Popu, s tou špecifikáciou že hudba je stavaná okolo klasickej trojice – elektrická gitara, bicie a elektrická basa + spev. charakteristické sú rytmické skladby zo živším prejavom. Má mnoho podžánrov od klasiky ako rock'n'roll, bigbít, cez rôzne alternatívy ako metal, punk, psychadelic až po moderné indie, britpop a iné. Typický predtsaviteľ – takisto veľmi rozsiahla skupina, v podstate všetko populárne v tvare klasickej rockovej skupiny: gitara, basa, bicie a vokály

Metal – alebo označovaný ako „heavy metal“ je podžáner ktorý vznikol z rockovej hudby pridávaním hutného, mohutného, tažkého zvuku do klasického rocku. Používa sa výrazne skreslenie zvuku pre hlavný nástroj – elektrickú gitaru. Texty a melódie sú tvrdšie, ťažšie, agresívnejšie, zložitejšie; typické su zložité a rozsiahlé gitarové sóla, celková „hlučnosť“ a rýchle tempo. Hlavný predstavitelia ako Led Zeppelin, Deep Purple, Black Sabbath, Judas Priest, Metallica, Iron Maiden, Slayer a iné

Punk – podžáner rocku vznikal v rovnakom čase ako metal ale šiel vlastnou cestou. Takisto alternatívny podžáner rocku. Spoločnú majú celkovú hlučnosť a rýchle tempo. Odlišujú sa v tom že punk ide cestou jednoduchosti, kratších pesničiek. Zvuk je zámerne jednoduchý a často nekvalitný, surový, bez akýchkoľvek úprav a na nekvalitnom vybavení. Všetko je to robené s úmyslom zaujať až šokovať, preto je pre punk vlastné že sa často venuje politickým a spoločenkým témam ktorým dominuje anarchizmus, extrémnejšia ľavica či pravica, ekológia, ľudské práva či anti-rasizmus. Typický predstavitelia – Sex Pistols, The Clash, Ramones, Iggy Pop, Nirvana, Green Day, The Offspring a iný