Hrozí nějaké riziko poškození, pokud se nechá venkovní lednička pod pergolou přes zimu v mrazech?

Pergola je zastřešená čili by nebyla zasněžená. Pouze by šlo o to vystavení mrazům.

Odpovědi
Drap

Jde o to jestli bude zapnutá či vypnutá a zda do ní budeš či nebudeš dávat potraviny. Samotné lednici mráz jako takový neuškodí.

Peter K.

Myslím, že moja babka spomínala, že používanie kompresorovej chladničky vystavenej mrazom jej z nejakého dôvodu nesvedčilo. Bohužiaľ si už nepamätám, ako sa problémy prejavovali a je možné, že novším chladničkám to nevadí, lebo túto informáciu som počul už tak 5–10 rokov dozadu a tá chladnička už tiež pár rokov v tej dobe mala.
Takže najlepšie asi bude prečítať si návod konkrétnej chladničky, o prípustných teplotách okolia pri použití aj skladovaní by tam niečo mohli mať napísané…

Keby to bol náhodou problém, tak mi ešte napadá možnosť použiť chladničku na princípe Peltierových článkov, čo sú typicky predávané ako chladiace boxy do auta. Tam by z princípu mrazy nemali ničomu vadiť, akurát sú tieto chladničky neefektívnejšie ako kompresorové.

Jana5678

My jsme si s manželem přáli mít svatbu na naší veliké zahradě. Proto jsme museli sehnat hodně nábytku, ale stále nám chyběly <a href=„https:/­/www.zahradni-dreveny-nabytek.cz/zahradni-stoly/“>zahradní stoly</a>, kterých bylo neustále málo. Naštěstí mi pomohla moje kamarádka, která si shánění nábytku vzala na starost. Na zahradě to vypadalo jako v pohádce, stoly i židle byly zabalené v bílém a okolo kvetly modré a fialové keře.