dust8

Hraje vinylová deska do gramofonu lépe, než FLAC hudební formát? Pokud ano, tak asi o kolik?

Odpovědi
aevul

Nejsem expert, ale pokud vím, LP deska věrně odráží původní zvuk. FLAC je bezztrátový a je teda taky věrný.

Řekl bych, že pokud byla nahrávka pořízena přímo pro dané médium/formát, budou oba způsoby srovnatelné.

Hlada

Záleží na masteru, z kterého je pořízená nahrávka. Nejvěrnější je na desce z analogovího záznamu. Digitální záznam je pro znalce horší. Deska z digitálního záznamu je spíš módní záležitost.

Dochy

Záleží na kvalitě přípravy obou nosičů, opotřebební desky, kvalitě snímače.

Nesouhlas s AEVUL „FLAC je bezztrátový a je teda taky věrný.“ – tohle není pravda.
„bezztrátový“ je jen z pohledu komprese digitálních dat. Ale už kvalita vzorkování a výběr vzorkovacích parametrů (rozlišení, frekvence) samozřejmě mají podstatný vliv.