kdoco4

Hrách rolní (Peluška) – je pro člověka jedlý?

Je to sice krmná odrůda, ale uškodila by člověku?

Nejlepší odpověď
www

Pokud je vhodný na krmení pro dobytek, nemůže být jedovatý pro člověka.
Ale třeba břichobol můžeš mít i z normálního hrachu! 😁
Zkušenost

Další odpovědi
beer

Je jedlý, ale není chutný. Znám ho jen jako krmivo pro dobytek, jako kluci jsme chodili pouze na ten sladký, ne pelušku ))
„Hrách rolní, peluška (Pisum sativum var. Arvense) se využívá ke krmení zvířat nebo jako zelené hnojení. Jako krmivo se využívají semena, která mají obdobné živinové složení jako hrách setý, ale obsahují také hořké látky, které zhoršují její chutnost.“
http://vfu-www.vfu.cz/ve­getabilie/plo­diny/czech/hra­ch.htm

IQ tykve

Jako malý kluk se se ji najedl a koukej, ještě žiji!

gobls

Nedá se jíst kvůli chuti, takže máte smůlu, oběd zdarma nebude.