Houby.. Rostou?

Pred chvili se manzel vratil z hub,nadilka bohata!Cisteti,sma­zeni,to me ted ceka.Mezi jinymi listicky,pro me nej nej houbicka,a proto prosim o nejaky receptik od vas ale vyzkouseny na upravu techto hub.Dekuji!

Nejlepší odpověď
annas

Podívejte se na odkaz. Již se o zpracování lišek mluvilo.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-zpracovat-lisky

Další odpovědi
rynek878

U nás na Liberecku už rostou,hřiby,ko­záci,masáci.Pa­ní co vaří,tak tam jsou houby,včera jsme měli obalované řízky z hříbů,brambo­ry,michaný zel.salát.To byla ňamka.

fira

Jsem kousek od Českého Krumlova a stále tady prší.Zatím je u nás na ně asi zima.Rostou ale jenom lišky.

elektrikář

Dnes jsem V Kraslicích viděl několik lidí s plným kýblem nádherných hřibů zítra musím jít také.

modrypezotek

Taky jsme v neděli byli. Všechno tj. lišky, praváčky, modráčky, jsem nakrájela, 5 minut uvařila v osolené vodě, dala do sklenice a prokládala cibulí, tatka uvařil 2× po jedné hodině a je to pochoutka!

straširybka

my děláme bramboračku, obal. řízky, kuřecí na hříbkách ( ale dávám jakekoliv houby ) a jinak tady na karlovarsku rostou, včera jsem chvíli byli a našli 2 kila hub, samý hříbky, poddubáky, křemenáče a manžel hřiba kováře. jinak babek a myslím, že i lišek (nejsem si jistá, protože je nesbíráme) je tady mraky. dneska jsme byli taky asi hodinku a máme kilo hřibů a poddubáků a v úterý jdem zase. a to chodíme zásadně kolem oběda nebo až se malá vyspí, cca ve 3 odpo a jsou pořád 🙂

GM

JAMI155, proč uzamykáš otázku, když chceš receptík?
Ráda dělám bramboráky z kovářů, mohou být i jiné hřibovité houby, jsou však dost měkké.
Kováře nakráj.na kostičky podusím 15 min na másle, potom přidám do klasického bramborákového těsta a smažím bramboráky. A pak jíme až skoro do prasknutí. Poměr: 1/3 hub, 2/3 brambor.těsta. Dobrou chuť!