Hollywood, Bollywood a které další „woody“ existují?

Nejlepší odpověď
Kepler

Je jich hodně, a to velmi. Zvláště jako názvů obcí a měst. Robin Hood loupil v lese
Sherwood a neodváděl ani daně. Po tomto lese dokonce získala přezdívku i raketová sekce strategických amerických jaderných ponorek.

Další odpovědi
aliendrone

Jen doplním Keplera – Sherwood se z Británie přestěhoval do Čech! Každý Pražák ví, že jeho současná adresa je:

Vrchlického sady, Nové Město, 110 00 Praha 1 (prostě ten park před Hlavním nádražím) V noci je to tam obzvláště zajímavé, protože pokud tě nebudou prudit „zahraniční lékaři“ nebo „inženýři“, srazí tě se zhasnutými světly potichu jedoucí auto bengaboys! Jen pro ty tvrdší, popřípadě pro ty, kteří umí FAKT rychle běhat!

Naštěstí období tepla je u konce a „inženýři“ s „lékaři“ se stěhují do nádražní haly, kde je o poznání tepleji! ;) :D :D

annas

„Woody“ se přestěhovaly i k nám. Užívají je firmy, které mají něco společného se dřevem, jak zní i význam anglického slova.

Nezní lépe Elmia Wood než lesnický veletrh? Stejně tak Společnost AZ WOOD, a. s. , prodejce dřeva?

Bollywod je indický „Hollywod“.

Ještě připomenu jméno Woody, jehož původ také souvisí se dřevem, (staroanglické wode), takže předkové pracovali se dřevem.
https://www.hou­seofnames.com/wo­ody-family-crest

Vše souvisí s něčím – není dřevo či les kolem nás?

kurec

Vinewood,Hillwood

Kepler

Alien: no jistě, za to můžou kapitalisti, komunisti, lidovci, socani, ODS a hlavně Krčmářová. Jenom nekecej, to je tvoje mafie!

aliendrone

Já sice nwm kdo je Krčmářová, ale od doby, co v knajpách zakázali kouřit to s nimi jde od 10 k nule. Jestli za to může ona (soudím dle jména ;) :D), tak zaslouží pověsit za koule do průvanu! ;) :D :D

Dříve se hrály šachy, šustily kartičky, chrastily kostky, baštila tlačenka s octem a cibulí… bylo prostě FAJN!

Dnes? Smrdíš tam hodinu a jsi MOC RÁD, když se sejde trojka do mariáše!! Pivo v kríglu ani omylem (většina ani neví, co to krígl je a proč je pivo v něm lepší), tláču už kvůli hygienkům také hodně ruší a že bys narazil na knajpu, kde se hraje gottes – pche!! :(

Kepler

Pardon, zkomolil jsem jméno (teď už bývalé) primátorky Prahy Krnáčové.