mirekborek

Kde hledat takový spouštěč aplikací pro Windows, do nějž bych si ke každé aplikaci vložit ikonu, text a cestu k souboru?

Ahoj,
Hledám spouštěč aplikací, do kterého bych si ke každé aplikaci vložit ikonu, text a cestu k souboru a po kliknutí by se mi spustil určený program. Mělo by to být pro Windows.
V obrázku máte, jak by to mělo vypadat.
Díky.

PS: Ano, to by šlo, ale já chci program, ve kterém to půjde udělat.

Odpovědi
led

Vytvorte si odkaz k zvolenému programu, k nemu si môžte priradiť obrázok, zvoliť text, cesta k programu je automatickou súčasťou odkazu.
Ako na to:
Kliknite si pravým tlačítkom myši (ak ste pravák) na spúšťací program (*.exe, *.com, z ponuky si vyberte „vytvořit odkaz“ a ďalej postupujte podľa požiadavok.

wendyX

Zkuste třeba jednoduchou utilitu ‚Portable Start Menu‘. Je sice primárně určena pro organizaci programů na flash disku, ale je použitelná i obecně- lze jednoduše upravit.

Ke stažení zde:
https://www.slu­necnice.cz/sw/por­table-start-menu/
.....
web autora:
http://www.aig­nes.com/psmenu­.htm (angl.)

led

Pokiaľ používate Total commander v ňom je táto možnosť už pripravená.
Ďalšia možnosť, použite akýkoľvek textový alebo grafický editor, ktorý umožňuje vkladať internetové odkazy. Cestu k súboru môžte vytvoriť aj týmto spôsobom napríklad file:///D://Pr­ogramy/program­.exe