kkkkk40

Jak se řekne cizím slovem protiklad?

Myslím že je to slovo cizí. Vím že to říkal náš učitel když mluvil ve smyslu vedlejší třídy. příklad: Já jsem 1.A a oni jsou 1.B a 1.B je naše…(???????). Předem děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
annas

Záleží na kontextu, takže snad – 1. B je naše opozice, šlo by i náš kontrast – oba významy znamenají protiklad.

Ale kontrast je určitě blbost, užívá se spíš u světla nebo barev.

Ale 1. B může být vaše konkurence, případně rivalové – nejde přímo o protiklad, ale soutěžení, zápolení.

Další odpovědi
Kepler

Antagonismus (lat.) – nesmiřitelný protiklad, opak synergismu.

isteron

Antigona

dubraro

Nebyla to paralelní (souběžná) třída?

turbo085

Der Widerspruch

talka

adversus
oposice

Kepler

annas: kontrast asi ne. Např. černá a žlutá, nebo jakákoliv jiná světlá barva tvoří výrazný kontrast, přesto nejde o protiklad. Protiklad je bílá.