Lejla

heslo k wifi

nedávno jsem si koupila novou wifi a dala si tam heslo..ale teď bych to heslo chtěla odstranit ale nevím jak :( poradí mi někdo prosím :)

Nejlepší odpověď
www

Nejdříve se musíš přihlásit k wifi účtu, tam lze heslo změnit i odstranit. Nedoporučuji třeba ve městě, zástavbě ap.

Další odpovědi
pl4toon

Musíte jít do nastavení vašeho routeru (většinou přes webovou administraci) a tam heslo změnit, či úplně odstranit.
Jak se dostat do administrace routeru se dozvíte v manuálu k němu.

Bedy

Bude nutné se pomocí internetového prohlížeče (Internet Explorer, Opera, Firefox apod.) přihlásit do nastavení wifi routeru/modemu a tam si v nastavení klíč (tedy to heslo) změnit. Zrovna se podívejte, zda-li je Vaše wi-fi zabezpečena šifrováním WPA2-PSK (též zvané WPA2-Personal) a ne starým WPA či WEP.

Hlavně heslo neodstraňujte, protože tím wifinu otevřete komukoliv a může Vám napadnout počítač či se třeba dostat k bankovnímu kontu nebo wifinu zneužít k rozesílání spamů, šíření pornografie apod. A to snad nechete, ne?
Opravdu wifinu je nutné mít zabezpečenou. Já když takhle jezdím dělat počítače k někomu domů, tak se kolikrát divím, proč ti lidi nemají zabezpečenou wifinu vůbec anebo mají tak slabé zabezpečení (jednoduché heslo, staré šifrování apod.)