HDMI na televizi je pouze vstup nebo i výstup?

Vstup např. z DVD/blu-ray recoderu/playeru nebo je to i výstup např. do DVD recorderu, aby šlo i nahrávat ?

Nejlepší odpověď
Hykam

ne do TV je pouze vstup.
K nahrávání je v TV USB konektor(moc jich není dle modelu – některé nemají ani USB vstup a některé umí pouze z USB přehrávat)

Další odpovědi
mosoj

HDMI je plnohodné digitální obousměrné propojení včetně zvuku.
Musíte mít ale obousměrný kabel! Pak budete přehrávat i nahrávat. Podobný problém bývá i u SCART vstupu, když se použije jednosměrný kabel a ne obousměrný plně osazený.

P.T.

Pane uživateli Mosoji, je pravda, že HDMI rozhraní umí obousměrný datový tok, to je ale specifikace kabelu, kde každá patice nemá směrové omezení jako právě např. SCART. Kdyby šlo z každé TV nahrávat, tak rekordéry už dávno padli,nemluvě o nekonkurences­chopnosti TV, u kterých se USB PVR funkce vyzdvihuje jako jedna z hlavních funkcí. Tohle je už druhá rada u televizorů, kde pozoruji vaše naprosto zkreslené rady (znalosti) a příjde mi, že maximálně opisujete z nějakých textů, které navíc nechápete a nemáte s tím žádné osobní zkušenosti.