HANKAso

Hádanka „PONOŽKY“

V šuplíku je 32 červených ponožek a 32 modrých ponožek. Levá a pravá ponožka jsou k nerozeznání. Taháte po tmě ponožky z šuplíku. Kolik jich musíte vyndat, aby jste měli jistotu, že až se na ně podíváte,máte pár?

Nejlepší odpověď
Tata

Dobrý pokus klamat tělem. Pokud nosíš prstové punčochy potom budeš mít problém s rozlišením pravé a levé. Mě osobně bylo vždy jedno jestli si levou ponožku dám na pravou nohu nebo obráceně. Tak zkrátka popadnu tři a jdu.

Další odpovědi
kenyrts

Tři. Alespoň dvě ponožky mají stejnou barvu.

zdemo

ahoj,divím se,že na to ještě nikdo neodpověděl.je to už dost stará věc.přesto má jednoduchou logiku.přeci už na třetí pokus jsem si jist,že musím mít pár.nevím sice o jaké barvě ale to už otázka neobsahuje.vyndám tedy 3 ks.

Zdroj: ilogika

fortin

Tady čtu jak je to jednoduché. Ale mít tři stejné ponožky bych nechtěl. Na mou věru neumřu, dokud na tuhle otázku nenajdu správnou odpověď.

Nuk nuk

2 – 3, v ideálním případě vytáhnu hned dvě stejně barevné, v horším se to snad podaří u té třetí ;)

ryznmi

musí si rožnout a nebo vytáhnout 3 ponožky

HOMER

to zalezi natom jestli jsou ty modre a cervene krome barvy stejne,teda tahle otazka je sice na prvni pohled jednoducha ale kdo z vas ma 32 paru stejnych ponozek?obcas mivam problem najit stejne i kdyz je zrovna svetlo 🙂takze jak to vidim ja je klidne mozne ze ani po vyndani vsech par nebude

wenda

silonka33

no nekdo ma stesti a trefi jse na poprve ja myslim ze nejlepsi a nejlechci to maj slepi a nebo jednonohy ale my musime aspon tri vytahnout aby jsme nezmrzli

Zdroj: deti nekdy kocour