HOMER

ahoj,mám pro vás hádanku:

Kolik koček je v místnosti,jes­tliže v každém ze čtyř rohů sedí jedna kočka,proti každé z nich sedí tři kočky a na ocase každé z nich sedí jedna kočka?
Doplňuji:
ano,správná odpověď je 4.V každém ze čtyř rohů je jedna kočka,naproti každé z nich jsou tři kočky a každá z nich si sedí na ocase.

Nejlepší odpověď
fortin

4? Neumím si to představit. Ty co sedí proti, nejsou náhodou v těch rozích? A sedí si na ocasu?

Další odpovědi
afro.minerva

Pokud na ocase každé z nich znamená na ocase koček, které jsou naproti každé jedné, která sedí v rohu, tak je to 28 koček. Jestli sedí kočka na ocase každé kočky v rohu i těch třech, co sedí naproti každé v rohu, tak je jich v místnosti 32. Jestliže sedí kočka na ocase každé kočky v místnosti, tak je jich tam nekonečně mnoho.

Na druhou stranu otázka zní, proč by ty kočky takhle divně seděly.

Odpověď mého manžela: Jestliže ty tři kočky sedí uprostřed místnosti a v každém rohu je jedna kočka, na ocase každé z nich sedí jedna kočka, tak jich je dohrmady 14.

Fakt by mě zajímalo, co je tada správně… 🙂

To mě taky včera v noci napadlo, že si každá sedí na svém ocasu. Dobrá hádanka.

Karolína

Pěkná hádanka!

kikinka2210

to je těžké mě vyšlo 20 14 17 28 to nejde ale pak 4 to mi pomohl taťka

lejla37

Myslím, že 20