Kuba342

Dostanu se s průměrem, který mám uvedený v popisu, na gymnázium?

Je mi 14let (z čehož vyplývá že chodím do 9.třídy)… chtěl bych se zeptat, zda mám šanci se dostat na gymnázium s průměrem 1,43. Chci na gympl, kam se hlásí kolem 50 žáků a berou 30. Nejsem moc zvyklý se doma pravidelně učit… ale dle mého bych si na tvrdý režim rychle zvykl… jelikož mám pro to studijní předpoklady po mojí mamce, která ve škole excelovala… Rád bych chtěl ve studiu pokračovat na vysoké škole (nejspíš bych podal přihlášku na medicínu)… má celý tenhle postup nějakou šanci?… předem děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Drap

Nelze takto určit. Přesnější informace ti může dát pouze vedení konkrétní školy. Vždy je nějaká šance

Další odpovědi
gecco

1,43 není špatné – ale z nás ti těžko někdo relevantně odpoví, nejlepší by bylo, kdybys podobný dotaz poslal přímo na ředitele daného gymnázia…
😉
Ale – pro přijetí na SŠ je obvykle nejdůležitější, jak napíšeš přijímačky, průměr ze ZŠ má nižší váhu.

nosahosa

1,43 není špatný průměr ale bude se brát z 50% ohled na to jak dáš přijímačky, takže hodně štěstí…