Shuffle

Gymnázium!! Poradte!

Dobrý den, chci vyhcázet z 5.ročníku na osmileté gymnázium. Jeliož chci do Ostravy, uvažuji mezi Gymnázium Olgy Havlové, Hrabůvka, Zábřech. Nechápu však na tom jednu věc- pokud udělám přijimačky na Gymnázium v Příboře a budu chtít přejít (hned v září) do Ostravy, budu muset dělat další přijimačky? Děkuji

Nejlepší odpověď
Lucijej

Při přechodu z gymplu na gympl se vyrovnávací zkoušky nedělají, takhle to absovovala jedna moje spolužačka, ale pro jistotu by ses měla zeptat přímo na ostravské škole.

Další odpovědi
zzzzz

To se budeš muset poptat přímo ve škole, na kterou chceš přejít. V Zábřehu je gym. Sportovní, a to Olgy Havlové je docela vyhlášené, v Hrabůvce gym. neznám. Proč neuděláš přijímačky přímo na škole, na kterou chceš jít. Co když budou mít v Ostravě plné třídy, a nebudou mít pro tebe místo? Zrovna třeba ten sportovní gymp může mít jiné podmínky přijetí.