Xenka

Co znamená, že gramofon na horní straně přehrává všechny druhy vinylu od 12" singlů až po 7" EP vinyl?

ZDravím, mám takový dotaz, předem říkám,že se v tom vůbec nevyznám. Chci koupit známemé gramofon k vánocum a má v popisu: "gramofon na horní straně přehrává všechny druhy vinylu od 12 '' singlů až po 7 '' EP vinyl. "
Co to znamená? Ze to nepřehrává LP ?? Takže to přehrává jen ty malé desky, na kterých jsou cca2 skladby na kazdé strane?

Nejlepší odpověď
Kepler

Ten popis od výrobce je poněkud zmatečný. Průměr desky 12" odpovídá dlouhohrající desce LP s otáčkami 33 a 1/3 za minutu a vešlo se na ni asi 45 minut hudby. Singly měly průměr těch 7" s jednou max. pětiminutovou písníčkou na každé straně (SP), měly otáčky 45. EP byly jakýsi přechod mezi SP a LP a vešly se tam obvykle jen 4 záznamy. Přesný výklad viz https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Gramofonov%C3%A1_des­ka
Všechny dnes vyráběné gramofony s volitelnými otáčkami 33 a 45 to zvládají.

Další odpovědi
Hlada

O vlastnostech téhle kýčovité plastové předražené obludnosti vůbec neuvažuj. Jestli chceš, tak ji kup gramofon, což tahle příšernost není ani vzdáleně.

mosoj

Už popis silně odrazuje. Neviděl jsem stolní gramofon který by přehrával i na spodní straně. 1 palec = 2,54 cm.

ivzez

Xenko, jestli to má být vánoční dárek, měla byste vybrat kvalitní gramofon.
Tenhle „hraje na nostalgii“, nikoliv na kvalitu.

Další informace k Auna MG-TT-82C (PDF, 3.232 kB):
http://media.e­lektronik-star.de/images/ca­tegory/new_star/­manuals/CZ/1000899­2.pdf

Přehrávat bude LP, EP i SP.

Jestli ale chcete obdarovanému udělat radost, kupte mu
gramofon, který vinylovou desku nezničí už po 10. přehrátí.

Tipy ke koupi gramofonu:
http://www.vi­nylovedesky.cz/ja­ky-gramofon.html

A ke koupi přenosky:
http://www.vi­nylovedesky.cz/ja­kou-prenosku.html

Kepler

Hlada: Samozřejmě to chce kvalitní gramofon a tenhle výrobek pro fajnšmekry není. To už by byl třeba taky kvalitní zesilovač a bedny. Ale pro nenáročné posluchače, který má doma hromadu starých desek, to může úplně stačit.

mosoj

Keplere, jak to víš. Gramofon má řemínkový pohon. To mívají ty nejkvalitnější. Zesilovač dnes není vůbec problém. Na to stačí jeden šváb. Nicméně co dělá gramofon kvalitní, je typ přenosky a potřebný tlak na přenosku. A je to tu. O tom není ani zmínka!!!!!

Xenka

To jsem se taky dívala, takže myslíte, že to LP klasické přehrává? Dystak je to přesně tento gramofon (snad nebude vadit uvedení webu)
http://www.elec­tronic-star.cz/Auna-MG-TT-82C-gramofon-FM-50-leta-retro-kremovy_i74031.htm

Achjo, zrovna posílat zpet se mi to fakt nechce a nevím jaké desky do toho koupit, ma to byt vanocní dárek..

Kepler

Jasně že přehrává, vždyť to LP je i na tom obrázku!