Avatar uživatele
Pokročilý

fulltext co to je

co to je a jak si muzu aktivovat na tento mujmail aby mi to ukazovalo na poc.ze mi prisla zprava i kdyz nejsem na mailu.u seznam.cz to jde

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

Fulltext (někdy také full-text či fulltextové vyhledávání) je obecné označení pro vyhledávače fungující na základě porovnávání fráze se všemi ostatními slovy v daném dokumentu. Fulltext je tedy souhrn algoritmů, které dokáží z daného dokumentu vytvořit podrobnou statistiku výskytu jednotlivých pojmů a tu zanést do databáze (říkáme, že dokument naindexují). Při vyhledávání pak algoritmy fulltextu porovnají hledané klíčové slovo s touto databází.

Narozdíl od jiných způsobů vyhledávání (např. vyhledávání v názvech, hledání v meta datech či nálepkách) se obvykle fulltext vyznačuje vysokou relevancí výsledků. Pokročilé fulltexty umí sledovat nejen počet slov v textu, ale i jejich hustotu, sémantiku (např. umístění v nadpisech, titulcích…) a mnoho dalších parametrů. Běžné je také skloňování a časování, obvykle fungující na principu slovníků.

Slovo fulltext se nejčastěji spojuje s vyhledávači prohledávajícími celý internet (např. Google, Jyxo) a fulltextovým vyhledáváním fungujícím v rámci jednoho webu jako součást navigace. Internetové fulltexty samozřejmě bývají mnohem propracovanější, neboť zpracovávají větší množství dokumentů, jednotlivé fráze si zde tedy mnohem více konkurují a navíc ziskovost internetových fulltextů závisí především na jejich kvalitě. Proto také internetové fulltexty nepracují jen s výše zmiňovanými parametry samotné stránky (tzv. on-page faktory), ale i se vztahy mezi jednotlivými stránkami (off-page faktory).

Funkci o které píšete bohužel podporují jen seznam a g-mail, tedy alepsoň myslím... pokud vím atlas tuto funkci nepodporuje.

Zdroj: http://www.adaptic.cz/znalosti /slovnicek/fulltext.htm

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Pokročilý

Fulltextové vyhledávání, (z ang. full – celý, plný a text) je speciální způsob vyhledávání informací v databázích nebo v textových souborech, které jsou obvykle předem připraveny, tj. indexovány, aby bylo možno nalézt libovolné slovo (řetězec znaků) v nejkratším možném čase.

V textovém vyhledávání full-text odkazuje na techniku hledání v počítačových dokumentech a databázích. Při full-textovém vyhledávání vyhledávací algoritmus prozkoumává všechna slova v každém uloženém dokumentu a pokouší se je porovnat se slovy zadanými uživatelem. Full-textové vyhledávání přichází běžně s databázemi knihoven v sedmdesátých letech. Mnoho webových stránek a aplikací (například textové procesory) umožňují full-textové vyhledávání. Některé webové vyhledávače, jako AltaVista uplatňují full-textové techniky vyhledávání, zatímco jiné hledají pouze v hotovém indexu webových stránek. V praxi je těžké rozeznat, jak vyhledávací algoritmus pracuje. Vyhledávací algoritmy aktuálně využívané ve webových službách se málokdy zveřejňují, aby nebyly zneužity podnikavci pro zvýhodnění svých stránek při vyhledávání.


Avatar uživatele
Pokročilý

je to vyhledávač který najde v internetu všecny obsažené slova


Avatar uživatele
Pokročilý

Podle toho, jak pokládáte otázku nejde o fulltext, ale o outlook, nebo mailový klient. To jsou skutečně programy, které stahují Vaše e-maily do PC a na obrazovce Vás mohou upozornit na to, že máte novou zprávu ve chvíli, kdy jste sice připojena k internetu, ale nejste přímo v mailové schránce.

Jak na to - pokud jste uživatelkou MS Office (Word, Excel), pravděpodobně máte v počítači nainstalován program Outlook - pak to budete mít jednodušší, stačí v záložce Nástroje nastavit Emailové účty (co zadat se liší podle toho, kde máte e-mail, ale v nápovědě ve své mailové schránce to najdete). Na příchozí maily budete upozorňována vždy, když je outlook zapnutý (lze nastavit automatické spuštění při startu PC).

Pokud Outlook nemáte, budete muset tzv. mailového klienta nainstalovat. Nejde o nic složitého, zkusit můžete třeba Thunderbird (odkaz ve zdroji). Další postup už je stejný.

Zdroj: http://thunderbird.czilla.cz/j ak-zacit/

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1527
Zlatý ge0rge 1334
Zlatý Michal Kole 1199
Zlatý mosoj 1111
Zlatý Hlada 1052
Zlatý led 1031
Zlatý gecco 904
Zlatý www 828
Zlatý badisko 817
Zlatý cochee 765

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.