Avatar uživatele
Vyptavac

Firmy typu a.s.;s.r.o. … nebo živnost?

Potřebuji prosím poradit. Nemáte někdo odkaz na nějakou stránku kde je jednoduše a s příklady vysvětleno co je co? Jaké jou v tom rozdíly plus nějaké příklady konkrétního podnikání atd.
Např.: Co je pro mě výhodnější pokud si chci založit e-shop? A co je lepší v případě nějaké prodejny se zaměstancem(za­městnanci)? Díky moc za případné odpovědi. V. Fiala
Doplňuji:
Díky moc za odpovědi :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? panenka před 4796 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dealbata

Já osobně (jsem OSVČ), jsem spíše pro živnost, Sice ručím celým svým majetkem, ale jako jednatel sro, pokud něco provedu a bude mi prokázána vina, jím nakonec ručím taky.
Jako živnostník platím daně 15%. SRO má daň 19%. A pokud nemám jiný způsob sociálního pojištění, musím být v tom sro jako zaměstnanec. Takže sro platí odvody z mezd a mojí výplatu. A když si pak chci vyplatit zisk z sro, musím ho zdanit srážkovou daní. Případně zase jako výplatu se všema odvodama. Nějak mi z toho pořád ten živnostník vychází lépe. A jen pro doplnění, základní kapitál společnosti je dneska myslím 200tisíc.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Salvaje

Jen doplnění – základní kapitál s.r.o. JE dnes 200.000 Kč.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
venkovan

Určitě někdo odpoví lépe, ale jako živnostník – fyzická osoba odpovídám svým majetkem, jako s.r.o. jed povinným vkladem na založení . Teď nevím kolik sto tisíc kč.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jambalaya

To se nedá takhle od stolu říci. Je potřeba probrat reálné možnosti s někým, kdo o tom něco ví a má čas si s vámi povídat a řešit detaily. Teprve pak se dá říci, co je pro vás výhodnější.
Zde ale není čas ani prostor na konkrétní debaty.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
L.Knize

Rozdíly a možnosti by vám řekla nějaká účetní,která se tím zabývá.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání