Vyptavac

Firmy typu a.s.;s.r.o. … nebo živnost?

Potřebuji prosím poradit. Nemáte někdo odkaz na nějakou stránku kde je jednoduše a s příklady vysvětleno co je co? Jaké jou v tom rozdíly plus nějaké příklady konkrétního podnikání atd.
Např.: Co je pro mě výhodnější pokud si chci založit e-shop? A co je lepší v případě nějaké prodejny se zaměstancem(za­městnanci)? Díky moc za případné odpovědi. V. Fiala
Doplňuji:
Díky moc za odpovědi :)

Nejlepší odpověď
Dealbata

Já osobně (jsem OSVČ), jsem spíše pro živnost, Sice ručím celým svým majetkem, ale jako jednatel sro, pokud něco provedu a bude mi prokázána vina, jím nakonec ručím taky.
Jako živnostník platím daně 15%. SRO má daň 19%. A pokud nemám jiný způsob sociálního pojištění, musím být v tom sro jako zaměstnanec. Takže sro platí odvody z mezd a mojí výplatu. A když si pak chci vyplatit zisk z sro, musím ho zdanit srážkovou daní. Případně zase jako výplatu se všema odvodama. Nějak mi z toho pořád ten živnostník vychází lépe. A jen pro doplnění, základní kapitál společnosti je dneska myslím 200tisíc.

Další odpovědi
Salvaje

Jen doplnění – základní kapitál s.r.o. JE dnes 200.000 Kč.

venkovan

Určitě někdo odpoví lépe, ale jako živnostník – fyzická osoba odpovídám svým majetkem, jako s.r.o. jed povinným vkladem na založení . Teď nevím kolik sto tisíc kč.

Jambalaya

To se nedá takhle od stolu říci. Je potřeba probrat reálné možnosti s někým, kdo o tom něco ví a má čas si s vámi povídat a řešit detaily. Teprve pak se dá říci, co je pro vás výhodnější.
Zde ale není čas ani prostor na konkrétní debaty.

L.Knize

Rozdíly a možnosti by vám řekla nějaká účetní,která se tím zabývá.