Lgee

Existují na jiných planetách jiné barvy trávy, oblohy apod?

Nejlepší odpověď
Disraeli

Ano… Obloha podle složení atmosféry a toho, co převládá, jaká je tam teplota, prvky, atd (anebo vyloženě bez atmosféry).
Asi to bude pro tebe šok, ale tráva na jiných planetách „překvapivě“ není. Tráva je život, bylina, organismus. A ten jsme na jiných planetách prozatím nenašli… To už je pravděpodobnější, že jednou osídlíme nějakou neobyvatelnou planetu (Mars, Měsíc,..) a jako první tam upravíme podmínky pro život, včetně atmosféry, závodění, okysličení, „zahnojení“ a osetí…čili ano, pak by tam rostla i tráva.
Jsou tu však taky potenciální exoplanety s podmínky pro život… Spíše na základě teorií. „Kdesi, snad.“ hodně daleko v jiných soustavách nebo pravděpodobně i galaxiích.

Další odpovědi
Rokio

Ano, třeba Venuše má červenou oblohu. Má barvu ohně. Tráva ale na jiných planetách není. Možná je na nějaké obyvatelné planetě, ale to není dokázáno.

elkon

Na jiných planetách žádná tráva není. A barva oblohy záleží také na složení atmosféry.

Dochy

To ještě nikdo neví, vzhledem k tomu, že jsme ještě život na jiných planetách neobjevili.