456jkl@post.

Existuje zpusob jak „zadarmo“ prevadet penize s „pojistkou“ nedodrženi smluvenych podminek?

Jde o převod peněz mezi dvěma účty. Majitele účtu se dohodnou např. na tom, že jeden majitel pro druhého něco udělá (koupí za své penize pro druheho nějaký nákup) s tim, že před timto nakupem pošle zajemce o nakup tomu co nakup koupí penize na tento nakup. Tyto penize však budou „zablokovány“ na „tom“ učtu takže ten co nakup koupi ho koupi za sve penize. Bude ale vedet, ze penize jsou pro nakup připravene (zablokované) a budou „druhou stranou“ uvolneny teprve potom co si nakup „fyzicky“ převezme. Penize si tedy nebude moct zpatky „vybrat“ ani ten kdo je na nakup poslal a nebude je moct vybrat (nebo jinak s nimi disponovat) ani ten kdo nakup koupil do te doby dokud mu to nepovoli ten kdo penize poslal. A ten mu to povoli při fyzickém převzetí nakupu. Jinak mu nakup nebude předan. A pokud nakup nebude koupen tak ten, ktery ho mel koupit do predem stanoveneho terminu musi uvolnit (pokynem) „zablokovane penize pro nakup“ pro toho kdo je poslal aby si je mohl „zpatky“ prevest a volne pouzivat.

Asi jde tuhle transakci provest napr. přes notaře, ale nevim o moznosti jak to provest „zadarmo“ …

Odpovědi
gecco

  1. zadarmo to nebude nikdy, ale můžeš vinkulovat převod v bance (podmínky se mohou lišit nejen dle banky, ale i dle typu účtu)
  2. o kolik peněz se ti asitak jedná?? – pro pár stovek či tisíc se snad ani nevyplatí transakci tak komplikovat – stačí ´rukoudání´, ne? – nebo je jedna ze stran tak nespolehlivá??

😉