PH

Existuje více druhů ventilků u kola nebo je jeden univerzální tvar?

Mám malou cestovní pumičku a nedaří se mi nahustit kolo (je už starší a tak mě napadlo, zda to není tím, že ventilky jsou starý typ a dnes už se děljí novejší, jiné)

Nejlepší odpověď
anonym

Všichni aktivní cyklisté přece vědí, že oproti bývalým tenčím cyklo, jsou dnes už dávno o větším průměru motoventilky. Pumpičky už mívají adaptéry pro tyto účely.
Moto můžeš hustit i u benzinovek.
Doplňuji:
V kategorii Sport máš přímo rubriku Cyklistika, MTB, tam se lze dozvědět fůru užitečných odpovědí k tématu. – viz odkaz:
http://www.od­povedi.cz/kate­gorie/sport/cy­klistika-mtb

Další odpovědi
Dochy

Nedávno jsem hledal. Na velohanák mají přehled ventilků (potřeboval jsem nahustit kolečka u kočárku a jako na potvoru měli francouzký ventilek, který jsem dosud neviděl)

Zdroj: http://www.ve­lohanak.cz/333-ventilky-a-redukce/

led

Bežne používané sú záme 3 veľkosti ventilkov
1 – klasické staršie cestné bicykle
2 – tenké športové bicykle
3 – hrubé motoventilky
ale okrem nich sa používajú aj špeciálne, ba aj zahnuté
Pozrite si ponuku duší, vedľa nich sú vyobrazenia ventilkov:
http://www.ob­chod23.cz/jiz­dni-kola/nahradni-dily-jizdnich-kol/plaste,du­se,galusky/cy­klo-duse/

zjentek

znám z praxe 4typy ventilků na jízdních kolech, tady v čr. A viděl jsem i pumpu, která dokáže nafoukat duši skrze každý z těchto typů ..víc jsem o tom nezjišťoval, pokud to nepotřebuji, ale min. ty čtyři jsem viděl ,)

pl4toon

Mám univerzální pumpičku na silný a tlustý ventilek a na drtivou většinu kol to stačí. Jezdím na srazy cyklistů v Praze a celkem často jsem ji tam půjčuji a všem zatím jeden z otvorů na pumpičce stačil :)
Doplňuji:
jaj chtěl jsem napsat: … na slabý a tlustý ventilek …
Chybka se vloudila :)

led

všetci aktívní cyklisti vedia, že na galuskách sa používajú tenké ventilky