zjentek

Existuje už organizace, jejíž povinností je pozorovat stav přírody na Zemi a v případě potřeby bít na poplach?

Tak, abych se jako řadový ovčan skrze běžné technologie dozvěděl relevantní informace i já. Zejména z oblasti fauny a flóry. Co a jak… Tak třeba já VŮBEC NEVÍM, kolik kde čeho žije a umírá. Tzn. jsem špatně informovaný. Zato na Babiše nezapomenu dosmrti, to vím jistě. Proč?
Při zpackaném vrtu v „mezinárodních“ vodách, když uniká surová ropa, tak si člověk posteskne – ach, to je tedy zlé, to je velmi špatné… někdo si i posteskne hluboce, třeba – Bože… Ale existuje společnost, která by jiné společnosti byla schopna za podobný počin vystavit takový trest, že by zcela eliminoval případné opakování katastrofy? Nebo k čemu vlastně tresty jsou? Když mám 100 mld a dostanu trest 100 miliónů, mám se pak cítit potrestán? Haha, srandisti. Nebo například odpadky, aby se už neuklízely do oceánů a pomalu se na to šlo jinak, přestože složitěji? Kdo se kdy postará? Neměly by tyto věci řešit prioritně vlády? Neměly by se tedy zakládat státní dobročinné organizace? A proč je v technologickém konzumním světě dobročinnost sprostým slovem? Jsem fakt mizera, když jezdím vozem a chci kua ropu, jenže chci taky všude čisto a čistou faunu, floru a oceány? Jsem tedy úplný kokot já, když to tak chci navždy? A jezdit si v autíčku, bo v MHD s ostatními kokoty z nich mám šílené fobie? Když pohled na ty roušky níčemu nepřidal a ANI NEPOMOHL (vyjma úbytku jijich odporných kapének v ovzduší)?

Odpovědi
Drap

Existuje celá řada neziskovek, které se tímto velmi dobře živí a pokud zrovna žádný problém neni, tak ho velmi rychle vymyslí a podpoří tím zájmy úplně někoho jiného, kdo jim přispěje.

Pepa25

Každé ministerstvo životního prostředí se stará o přírodu na příslušné části Země – spolu s jeho podřízenými organizacemi (v ČR Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR, jednotlivými správami národních parků atd.)

Ametyst

Pokud bude trvat globalizace, kdy nadnárodní znečišťovatelé ani neplatí daně, natož aby je trápilo životní prostředí, nezmění se nic. Veškeré problémy byly svrženy na bedra posledního daňového poplatníka. Cítíte ve společnosti tu podprahovou zlost a bezmoc z toho všeho? Vůbec se tomu nedivím.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.