Human

Existuje stíhačka, ktorá je rýchlejšia ako najrýchlejšia raketa používaná na zostrelenie lietadla?

Existuje stíhačka, ktorá je rýchlejšia ako najrýchlejšia raketa používaná na zostrelenie lietadla a teda vie tej rakete uletieť? :D

Nejlepší odpověď
Anuket

Žena! 😁

Další odpovědi
anonym

Myslíš-li „stíhačkou“ letadlo určené pro ´vzdušný boj´ s letadly, „raketou“ libovolnou zbraň s raketovým motorem – a omezíme se na ´současná´ řešení, pak neexistuje…
___
Anuket: Perfektní zásah… 😁

cochee

Rychlostní rekord drží Lockheed SR-71 Blackbird, 3,29 Mach (operační rychlost okolo 3 Mach). Jenže: 1) Blackbird nebyla stihačka, ale strategický průzkumný letoun; 2) i tak raketovým motorem poháněný stroj (například řízená střela) vyvine rychlost vyšší; 3) sestřelit Blackbird se ale nikdy nepodařilo, muselo by dojít ke šťastné náhodě, Blackbird byl totiž stealth a navíc než by raketa Blackbird dostihla, došlo by jí palivo.