BEAES

Existuje někde nedotčený ekosystém mírného podnebného pásu zemské severní hemisféry?

Nejlepší odpověď
anonym

Kanada má díky své rozlehlosti a rozmanitosti ekosystémů velké množství různých živočišných a rostlinných druhů.

Nejzajímavější třídou živočichů jsou bezesporu savci. V této kategorii nacházíme velkou část nejoblíbenějších zvířátek.

Díky nedotčené přírodě, zejména na severu, zde žijí i větší savci, kteří jsou jinde už na pokraji vymření. Jedná se například o vlka šedého, medvěda hnědého, soba, losa, rosomáka (malý medvídek), bobra říčního nebo pižmoně.