huxa

Existuje nějaký seznam a počet cviků, které by zdravý člověk měl zvládnout?

Jestli je nezvládne, tak je třeba příliš tlustý či má nedostatek svalové hmoty a dostal by tímto přímým srovnáním dostatečný impulz, že musí se sebou něco udělat.
Napadá mne třeba alespoň 5 kliků, 5 lehsedů, 10 čupnutí.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Obecně ne. Existují ale definované požadavky na tělesnou zdatnost v určitých přijímacích řízeních, např. hasiči mají zkoušku, kde musí dosáhnout určitého počtu bodů z vyjmenovaných disciplín (typu kliky, shyby nebo běhy). Vygůgli si Pokyn GŘ HZS ČR č. 58/2008 a můžeš se otestovat, jestli bys prošel 🙂

Další odpovědi
Emily13

Každý člověk má jiné předpoklady. Nemůžete všechny hodnotit podle stejných parametrů. Když má člověk např. lehké kosti a udělá dvacet kliků, má méně svalové hmoty než když dvacet kliků udělá člověk s těžkými kostmi :) takže ne, takový seznam není ;)