Kepler

Existuje nějaká definice kyborga?

Když mám umělé končetiny a umělé srdce, jsem už kyborg? Nebo je kyborgem až ten, co má svůj jenom mozek?

Nejlepší odpověď
Zvidatel

Aby to byl kyborg, tak stačí, aby měl jen nějakou část těla kybernetickou – na pevno přidělanou.
Na wiki je napsáno: „nicméně technicky je kyborgem i člověk s endoprotézou, naslouchátkem, nebo srdečním stimulátorem.” Akorát tam chybí zdroj a moc se mi to nezdá s tím naslouchátkem, protože by to mělo být napevno.

Android zase musí být celkově robotický, ze součástek a uměle vytvořený, který jen člověka něčím napodobuje. Kyborgem by mohl být každý kdo má nahrazenou kteroukoli část těla, včetně tekutin, kostí, celých končetin, orgánů.
Ale osobně si myslím, že pokud už by byl nahrazen i jeho mozek, tak už by se nejednalo o člověka/kyborga, ale o robota, androida. Protože to čím člověk je tvoří hlavně jeho mozek. Takže si myslím, že by mohlo být nahrazeno úplně cokoliv – klidně všechno, aby to mohl být stále člověk/kyborg, ale mozek ne.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Kyborg

Další odpovědi
annas

3 anglické zdroje uvádějí

https://www.dic­tionary.com/brow­se/cyborg
„osoba, jejíž fyziologické fungování je podporováno mechanickým nebo elektronickým zařízením nebo je na něm závislé“
--

https://dicti­onary.cambrid­ge.org/dictio­nary/english/cy­borg

„V příbězích sci -fi , stvoření, které je součástí člověka a součástí stroje“
--

https://www.vo­cabulary.com/dic­tionary/cyborg
Ten organismus, který je částečně mechanický a částečně biologický.
Postava Star Wars Darth Vader je dobrým příkladem kyborgů: jJ to člověk, jehož tělo bylo vylepšeno technologií. Je to hlavně, ale ne úplně, člověk.

Termín kyborg byl vytvořen v roce 1960 spojením kybernetiky a organismu a od té doby se používá hlavně v beletrii a jako teoretický koncept.

Význam tohoto slova se postupem času změnil, protože ze sci-fi myšlenky (od virtuální reality k umělým srdečním chlopním) stále více se kyborgy stávají skutečnými.

Někteří lidé si myslí, že jednotlivci používající jakýkoli druh umělých orgánů či pomůcek, tedy od kardiostimulátorů po kochleární implantáty, by mohli být technicky klasifikováni jako kyborgové."