Paní Panda

Existuje nějaká česká alternativa k anglickému označení policisty, který pokutuje za každou hloupost, tzv. „Johnny Law“?

Odpovědi
Hrdlodus

Žádná všeobecně známá.
Jedině obecná označení: buzeruje, přehnaně aktivní, striktní.

zjentek

To bude guma.

anonym

Pokud je to hloupost pokutovaného který v nějakém smyslu porušil předpisy, které prostě měl znát pokud prolezl autoškolou. Tak bych si tipnul, že takovému policistovi se říká „policista, který dělá svou práci“ a naštvanému řidiči který má potřebu na policistu za to nadávat a vlastní chybu nikdy neuzná se pak může říkat příhodně třeba „guma“.

Dochy

„guma“ – hanlivý či pejorativní výraz pro vojáka z povolání [wiki]
používáno zejména pro ty co vyžadovali důsledné dodržování všech předpisů (jako třeba při 40°C zapnuty všechny knoflíčky na košili včetně toho škrtícího apod…)

Dochy

(to je pro Zjenteka a Ge0rge, kterým zřejmě tato část základního vzdělání unikla 😉 )

zjentek

Jo a taky je dobrý při samým vysokým vzdělání mít alespoň povědomí o faktu, že ono vzdělání samo o sobě není atribut a jakési vzdělání v zásadě ani není jediný faktor při posuzování osobnosti, čili ani není jediným, čím se člověk může pyšnit, nedejbože chlubit. Takže bacha na ty školy dochy!

Dochy

Nic ve zlým…
V tomto případě ale nepíšu o základním vzdělání jakožto o vzdělání na základní škole 😉

A ani bych Ti nevyčítal, žes tehdy chyběl. To se stává 😉

anonym

Já to označení použil účelově spíš abych otočil tvrzení právě zjenteka, který to vzal poněkud jednostraně z pohledu pokutovaného, pro kterého vždy musí být policista zločinec už jen proto že si jej dovolil pokutovat. Naschvál jsem to proto dal i do uvozovek a doufal že to tak bude zjevné.

zjentek

Georgii, je mně líto, ale vyjímečně bohužel nemáš pravdu. Totiž guma na sobě MUSÍ mít ZA VŠECH OKOLNOSTÍ uniformu.

Notabene otázka zní dost jednoznačně. Nikde v ní není zmínky o systémem unaveném, spravedlivém strážníkovi- pochůzkáři, profesionálně konajícím své zaměštvání.