Avatar uživatele
anonym

Existuje minimální pracovní prostor pro práci v kanceláři?

Chtěla bych se zeptat, jestli je určený nějaký minimální pracovní prostor pro práci v kanceláři. Jestli ano, tak jak velký a jestli se do velikosti místnosti počítají i skříně a jiný nábytek, nebo jen čistě pracovní plocha.
Děkuji za odpověď.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? ReHu, Jahoda před 4895 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
rynek878

Na jednoho zaměstnance v kanceláři má připadnout minimálně 12m3. Tento objemový prostor nesmí být zmenšen stabilním provozním zařízením. Je-li zde práce vykonávána po dobu minimálně 4 hodiny za směnu, musí být volná podlahová plocha pro jednoho zaměstnance minimálně 2 m2, mimo stabilní provozní zařízení a spojovací cesty (nařízení vlády č. 361/2007 Sb. § 47 a 48).
link:

Zdroj: http://odbory-trcz.blog.cz/0805/ja­ka-ma-byt-dle-predpisu-minimalni-velikost-kancelare

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Popy

Předtím, než v práci vytáhnete metr, pořádně zvažte, zda chcete v práci zůstat. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
lumikw

Optimální velikost kanceláře lze třeba zjisti na kalkulačce zde: https://www.do­najmu.cz/kalku­lacka . Obecně je dobré pracovat s minimem 5 metrů na osobu

Avatar uživatele
vlajan1981

Upřímně, nad tímto mě vlastně nikdy nenapadlo přemýšlet. Já ještě donedávna měla vlastní kancelář. Bohužel se mi v ní dost razantně zvedl nájem a už si nemůžu dovolit to dál platit, takže teď pracuji hlavně z domu. Musela jsem si kvůli tomu nahlásit i nové sídlo firmy. To mám teď virtuální, zařídila jsem si ho přes https://sidlo­firmypraha5.cz/

Avatar uživatele
Michálek1245

Líbí se mi ten příspěvek od Popy. Jasně, chápu, že máte asi malou kancelář. Ale předně zvažte, jestli v takové práci chcete setrvat. Protože jakmile se začnete ohánět paragrafy, sama si nakreslíte na záda terč. Já jsem jako grafik taky musel strpět HP repasovane notebooky od https://www.ma­licomputer.cz/no­tebooky-hp/ i když nebyly nejvýkonnější. Ale vydržel jsem a šéf se mi pak odvděčil nejnovějším iMacem, který jsem dostal jako počítač domů.

Avatar uživatele
petrdostal

Samozřejmě čím více místa, tím lépe, ale někdy se to prostě jinak udělat nedá a je kancelář malá. Já jsem měl dřív taky malou kancelář, ale vloni jsem se rozhodl, že si pořídím větší, do který se mi vejde víc vybavení, který ke svý práci potřebuju. Zjistil jsem, že je tam ale špatná akustika prostoru, tak jsem se obrátil na odborníky https://www.av­tg.cz/ , aby to vyřešili.

před 1585 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek