dust8

Existuje klávesová kombinace, která by zavřela veškerá otevřená okna a aplikace ve Windows jedním stiskem?

Něco jako alt + f4, ale aby se to nemuselo držet, než se všechno povypíná, ale stačil pouhý stisk nějaké kombinace.

Jo a resetovaní PC neberu jako rychlé řešení. ;)

Jako alternativu beru částečně kombinace klávesy „okna – win“ se stiknutí klávesy „d“, že se všechno otevřené minimalizuje.

Odpovědi
anonym

Nevím jak na windows ale na linuxu stačí kombinací kláves CTRL+SUPER+D všechna okna minimalizovat. Na windows tuším podobnou úlohu provede kombinace SUPER+M …

Zavřít (tedy ukončit) všechna okna jednou klávesovou zkratkou by ale bylo dost nebezpečné a lidé by se často nechtěně připravovali o práci, kdyby taková zkratka byla implicitně aktivní, mohu však poskytnout návod jak ji v linuxu vytvořit, chce to asi jen 20 řádků programu a jednoduché svázání programu s libovolnou klávesovou zkratkou kterou si vybereš. Ve windows to nejspíš nejde vůbec, tam jsou totiž možnosti přizpůsobení dost omezené.

anonym

tady je ten postup jak vytvořit klávesovou zkratku co povypíná všechny aplikace na linuxu, třeba ne teď ale někdy v budoucnu nebo jinému tazateli se ti to bude hodit:

  1. otevřeš textový editor a do něj zkopíruješ tento program https://www.pas­tiebin.com/5e0b279­3c9ff6 uložíš jej jako zavritVsechna­Okna.sh
  2. pak otevřeš dialog nastavení systému, vybereš v levém sloupci Zařízení → Klávesnice a pod klávesovými zkratkami klepnet na tlačítko + Přidat

do kolonky příkaz napíšeš cestu k tomu .sh souboru, tedy /home/tvojejme­no/zavritVsechna­Okna.sh a nastavist si pro to jakoukoliv vlastni klávesovou zkratku, potvrdíš ok …

3. a je to hotovo … snadný