HiPe

Existuje funkce v Excelu procento z celku?

Zadám celkovou hodnotu a zadám kolik procent z toho chci, co musím do vedlejší buňky zadat, aby mi to vypočítalo určený počet z toho celku?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Na to přece nepotřebuješ funkci! Na to stačí násobilka. Příklad: v buňce A1 bude číslo, ty potřebuješ vědět kolik je 23% z onoho čísla. Do jiné buňky napiš =0,23*A1. Hotovo.

Další odpovědi
Alesh

Tak někde musíš mít napsané vstupy a někde pak chceš zobrazit výsledek, čili to asi nejde nějak narvat do jedné buňky, to je snad jasné nebo na co se ptáš?
A1 – celková hodnota … zapíšeš do buňku např. 200 Kč
B1 – počet procent … zapíšeš do buňku např. 21%
C1 – vzorec: =A1*B1 … výsledek bude 42 Kč (formát buňky nastaven na měnu Kč)

Arne1

V podstatě ano. je to právě ta značka procenta „%“ kterou napíšeš k číslu a tím číslem pak násobíš základ. Můžeš také vyjít z elementárních znalostí a to číslo podělit stem a výsledkem zase vynásobit celek. Výsledek bude stejný.

12 * 10 = 120
12% * 10 = 1.2
0.12 * 10 = 1.2