Avatar uživatele
hihi

Dracena marginata

Dobrý den mám otázku jestli na Draceně marginatě můžou někdy vyrůst květy. Předem děkuji
Doplňuji:
Děkuji. Já si to chtěla ověřit, protože jsem na netu četla o jednom druhu dracena compacta, že vykvetla, tak jsem hledala a nic nenašla a proto tu je tato otázka :D:D:D:D:D

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: hihi

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? www, kacoritta před 4399 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
www

Zatím jsem o kvetoucí rostlině v bytě neslyšel ani nečetl.
Mohlo by se to ale čistě teoreticky stát, protože to občas dokáží jiné, běžně nekvetoucí rostliny.
Doplňuji:
Už jsem několikrát viděl kvetoucí tchýnin jazyk, pak obyčejný „blázen“ i diffenbachii (tu jako kluk ve skleníku)!

Zdroj: Názor

Upravil/a: www

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

mám ji spoustu let a nikdy nekvetla
Doplňuji:
mohou ji zdobit jedině páskaté listy je mnoho druhů od zelených po vínové
tyto květiny nekvetou

Upravil/a: hanulka11

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ondra07

Myslím, že ne, koukal jsem na net a nic jsem nenašel. Ani nikde na obrázkách nebyly žádné květy. :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
WeeBear

I já se přidávám k tomu, že ne. Babička měla draceny doma snad celé věky, ale že by jí kvetly, to ne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kacoritta

Kvete http://www.he­ar.org/starr/i­mages/image/?q=080417-4125&o=plants, kdybyste jí dala vhodné světelné a tepelné podmínky (stejné jako v její domovině), tak by vykvetla i v ČR:-).. Řízené kvetení rostlin je v zahradnictvích běžné, ale provádí se jen u druhů s atraktivním květem. Umělé podmínky se také vytváří pro vybarvení listenů (Vánoční hvězda).
Pěkný den,
K.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
hanulka11

dracena compacta ale kvete to je úplně jiný druh
http://img.na­dapenny.com/t20/120­71/nadap091017259­260232.jpg

před 4399 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek