Etern1ty

Jak je to s daňovým prohlášením k DPP u dvou zaměstnavatelů, jsem-li student (více v popisu otázky)?

Zdravím, jsem student. Mám jednu DPP, kde měsíční příjem 9900Kč u tohoto zaměstnavatele mám i podepsáno prohlášení(růžový papír).
Od tohoto měsíce budu ale pracovat u dalšího zaměstnavatele také na DPP, kde je očekávaný příjem cca 19 000Kč.

  1. Mám tedy podepsat prohlášení tam, kde bude příjem vyšší a u prvního zaměstnavatele prohlášení zrušit? Tedy místo 9900 mi bude chodit 8415?
  2. U druhého zaměstnavatel se mi z 19000 strhne 4,5% + 6,5% na SP a ZP plus ještě 15% daň z příjmu nebo se uplatní sleva na poplatníka 2570?

Moc děkuji za radu

Nejlepší odpověď
Pepa25

Ano, je výhodnější podepsat prohlášení u vyššího příjmu z titulu nižších záloh. V daňovém přiznání se ale stejně vše zúčtuje. Kalkulačka v odkaze

Zdroj: https://www.pe­nize.cz/kalku­lacky/kalkulac­ka-dpp-dpc#kalkulacka-dpp-dpc