Valdik

DPH se počítá ze zaokrouhlené ceny, nebo z ceny dané?např. 16,54 Kč

Nejlepší odpověď
anonym

Jako cenu danou myslíte pravděpodobně daňový základ – ten se nezaohrouhluje.
Daňový základ + DPH (14 nebo 20 %) tvoří cenu zboží u prodejce účtujícího DPH.
Až tento součet se zaokrouhluje.
Jsou prodejci, kteří ani dnes toto zaokrouhlení neprovádějí a na fakturách máte účtovanou cenu v haléřích.
Z toho vyplývá, že budete-li takovou fakturu hradit hotově, zaokrouhlení provedete.
Budete-li hradit fakturu bankovním převodem, nic zaokrouhlovat nebudete.

Další odpovědi
Sůwa

Z nezaokrouhlené ceny = 16,54 × 1,14 = 18,8856 a to se teprve zaokrouhlí na 19,–