dust8

Dožívají se vegetariáni průměrně vyššího věku jak masožravci?

Nejlepší odpověď
Kelt

Podívej se na přírodu. Býložravci žijí déle, než masožravci. Třeba lev a antilopa. Kdyby nebylo lvů, tak by antilopy snědly celou savanu. Kdyby lev žil déle, nebudou antilopy a savana zaplní celou zemi.

Další odpovědi
Edison

Nevím o takové statistice. Ale dle mého soudu… NE!!! 😁

marci1

Nelze odpovědět ano, ani ne. Podle některých studií se vegetariáni dožívají vyššího věku, ale dozvíme se například i to, že většina vegetariánů je nezadaná, žije ve městech a většinou jde o ženy. Statistika nuda je! Na statistiky je prostě občas nutné hledět s jistou obezřetností a nadhledem. 🙂

Drap

Ne, je to nesmysl

da ny

Ne,
jen toho masa nemusíme jíst tak velké množství, ani denně.
Nesnášenlivostí, alergiemi na maso lidé netrpí.
Je to spíše otázka etiky/ přesvědčení/módy případně nechutenství.

DoTazatel

@Kelt ta délka života u každého druhu masožravce a stejně tak býložravce může být jiná a podle mě to nemá moc, co dělat s tím, že jsou maso- nebo vše- žravci…
Navíc ta délka života může být odlišná nejen podle druhů, ale individuální podle jednotlivců, jeden lev se může dožít 18 let, jiný může zemřít třeba v sedmém roce (i přirozeně). A stejně tak antilopa.

Každý by měl jíst to, k čemu je uspůsobený (z masožravce se býložravec nestane a nebude díky tomu dýl žít).

Ale máš recht. Příroda si to umí zažídit, aby nebylo moc toho druhu a zase málo tamtoho druhu – drží se rovnováha. Jenom na lidi to nějak neplatí, a kazí to (tu rovnováhu).

Kelt

Lidé nejedí to, co potřebují, ale to, co se nabízí a co je v akci, chvíli maso, pak zase houby, potom červy a jiné. Když je přesvědčíš, že nejlepší jsou smrkové šišky, tak to budou také někteří lidé jíst. To je to, že člověk rozumný využívá informace dle své potřeby.

DoTazatel

Však jo. Ale tak zase, jak kteří lidi – i když je pravda, že těhle bude většina a není to dobře.