Avatar uživatele
annas

Dovedli byste odpovědět zvídavé Simoně na otázku „kolik chlupů má pes“ tak, aby byla spokojená?

Tento dotaz mě zaskočil. Byla jsem na návštěvě u známé. Její dcera česala pejska, chlupy padaly na koberec. Maminka jí to vytýkala, samozřejmě dcera oponovala. Vždy je uklízím, takže i teď to zvládnu.
.
Najednou se k nám otočila a ptá se: „Maminko, kolik chlupů má náš pudl?“

Netušily jseme Jen to, že pejsek má chluplů hodně, v létě méně, v zimě víc, když mu některé vyčeše, narostou mu nové. Já si je spočítám a šla uklízet.

Opravdu někdy dětské dotazy dovedou dospělé do rozpaků. Maminka věří, že když Simona zkusí chlupy počítat, uvědomí si, že to není tak snadno zjistitelné.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? vagra, johana 56, Drap, orestez, briketka10, zjentek, Danina65, independent, anonym před 2405 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dubraro

Odpoveď byla označena jako užitečná

1000–3000, ale na centimetr čtvereční kůže.
Podrobnosti zde: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Srst_psa

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?annas Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Kdysi jsem se o pejsky aktivně zajímal. V literatuře se uvádí 1000– 3000. Bude se to lišit i plemenem, ročním obdobím, podle toho kde a v jakém prostředí pes žije, krmení a i další faktory

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kelt

Pes má přibližně tolik chlupů, kolik má člověk vlasů, nebo kolik je trávy na zahradě, stébel obilí na poli a pod. Samozřejmě, že to můžeme počítat, ale počítání bude trvat velmi dlouho a můžeme se splést. Tak to budeme odhadovat.A je třeba počítat s určitou chybou.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Ad dubraro,

děkuji. Přiznávám, že mě nenapadlo hledat. Opavdu mě otázka holčiny překvapila.

před 2404 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek