Hanos

Poradíte, jak je to s potvrzením o zdanitelných příjmem od zaměstnavatelů kvůli daňovému přiznání?

Zdravím všechny. Půjdu rovnou k věci v roce 2020 jsem byl zaměstnancem firmy ale ta za mě neudělala přiznání proto jsem zjistil že ho musím udělat sám. Chci se zeptat je tedy jediné co potřebuju k podání Potvrezení o zdanizelných příjmech od zaměstnavatelů za rok 2019 když jich bylo více? Vím že je už dost pozdě ale nevím si rady díky za pochopení..

Dotaz ohledně daňového přiznání

Odpovědi
ivzez

Zaměstnavatel dělá zaměstnancům „jenom“ roční zúčtování
daně z příjmu, a to na základě jejich písemné žádosti.
Zaměstnanci, kteří chtějí sami podat daňové přiznání,
si je musí udělat sami.

Roční zúčtování daně z příjmu i daňové přiznání se dělá
za uplynulý kalendářní rok. Za rok 2020 se daňové přiznání
bude podávat do 31. března 2021.

Jde-li o daňové přiznání za rok 2019, požádejte bývalé
zaměstnavatele písemně o vystavení potvrzení o zdanitelných příjmech a odvedených zálohách daně z příjmu.