martinecek20

Dostal jsem za 5 jak to rict mame ?

Ahoj pouzil jsem tahak ani jsem se na nej nekoukl ale ucitelka to zjistila a dala mi za 5 jak to mam rict mame ? nepodporuje nasili ale stejne se bojim prosim poradte moc predem dekujiiiiii.
Doplňuji:
no ja to chci rict ale bojim se rict ze jsem mel tahak sice to bylo poprve ale presto :(

Nejlepší odpověď
mosoj

Jsi chlap ne ?
Tak to chce trochu odvahy, když jsi ji měl i pro ten tahák !
Za svoje činy si poneseš v životě zodpovědnost jenom ty ! Takže si na to zvykej.
Jsou horší věci něž nějaká ta koule !! Na zmrzlinu asi nedostaneš ale určitě to přežiješ.

Další odpovědi
anonym

Taky jsem měla doma školáky a ne každý den bylo „posvícení“. Upřednostňuji nezapírat, nelhat a přiznat „barvu“. Stát se to může, že dostaneš blbou známku, a je horší mámě lhát, než dostat vynadáno, případně pohlavek. U nás byly tresty za lhaní podstatně tvrdší.
Doplňuji:
Víš, tahák bych nebrala zase až za tak špatnou záležitost. Já na gymplu zápasila s matikou a kdysi už jsem toho měla po krk a tahák jsem si taky napsala (jediný za celý život). Sice jsem ho potom vůbec nevytáhla, ale protože jsem se musela důkladně připravit už tím tahákem, tak jsem dostala za 1 i z písemky.
Mamince řekni pravdu. Rachot bude určitě, ale přežiješ to.

bolak

Řekni ji že tě vyhodili ze školy a nech ji chvilku podusit. Až přijede domů a zjistí že si dostal jenom pětku, tak uvidíš že bude ještě šťastná.

Jinak tahák není nic špatnýho. Tahák je naopak známka toho, že ses připravoval, dělal si ze sešitu další výpisky, vytyčoval co je a co není důležitý, akorát že teda ve trochu zmenšeným formátu.

My měli na střední učitele a ten se vždycky před písemkou zeptal: „máte taháky?“ a kdo měl tahák a odevzdal ho, tak dostal jedničku za přípravu…

(kdo tahák neměl, tak měl smůlu a kdo ho měl a neodevzdal, tak mu hrozila právě ta pětka za podvod)
Doplňuji:
Tak čeho se vlastně bojíš? Bojíš se říct mámě že si měl tahák nebo že jsi dostal 5ku?

Já ti to shrnu: Pětku jsi dostal za to že jsi měl tahák, tahák není nic jiného než výpisky a výpisky jsou známka toho že jsi se poctivě připravoval. Čili pětku jsi vlastně dostal za to že jsi se poctivě připravoval. Takhle to vysvětli i mámě.

Navíc pro tebe hraje i ten fakt, že jsi se do taháku nepodíval. Nic špatného jsi tedy neudělal a to jestli ti matka nebude věřit, tak to už je čistě její problém.

(jinak pětka, to je jen číslo v notýsku, nic to neznamená, za tejden si na ni ani nevzpomeneš, tak proč to vůbec řešit, když už s tím stejně nemůžeš zpětně nic udělat)

iceT

Myslím,že za jednu pětku ti máma hlavu neutrhne-nejsi ani první ani poslední,kdo dostal špatnou známku.Pokud mamce slíbíš,že si tu pětku opravíš při první příležitosti.

Damiana

Mně se nejvíc líbí, jak se „oháníš“ tím, že mamka nepodporuje násilí – tudíž víš, že világoš nebude…:-)) Ale i přesto (možná právě proto), máš strach z jejích výčitek – a možná i z toho, že bude zklamaná, protože jsi podváděl. No podvod to byl – i když jsi ho nedotáhl do konce. Měl jsi „jen“ smůlu. Kdyby tě úča nechytila a tahák bys použil a díky němu dostal za jedna – přiznal by ses jak to bylo? Je dobré neučit se podvádět a pokud se o to pokusíš, umět za to přijmout vinu. Přiznej se jako mladý muž, buď čestný. Řekni mamče, že ti to je líto a bojíš se, aby nebyla smutná. Také, že ses poučil (pokud to tak je – nemyslím, že si jako příště dáš bacha, aby tě nechytili!:-))
Osobně bych z toho zas takovou trágu nedělala, ale je vidět, že ti na tom záleží a to je přece jen fajn.

KanourQ&A

Michal Kole, nepřehánějte.

anonym

Řekni mámě že si měla vybrat lepšího manžela a potom by jsi měl i lepší známky!

venkovan

Řekni pravdu.
„Dnes jsem dostal pět jedniček. Z úsporných důvodu mi je zapsali jednou známkou“.

Michal Kole

Raději bych se obrátil na www.linkabezpeci.cz nebo www.modralinka.cz