Avatar uživatele
tetinka

Dopravní nehoda v PN

Dobrý den, jak se vyplácí pojistné plnění při autonehodě, kdy byl poškozený již v tu dobu na PN? Má nárok na výplatu ušlého zisku? Děkuji
Doplňuji:
Ještě jedna otázka. Odškodnění je z povinného ručení. Co když má poškozený občanskou pojistku a má plnění i z ní. Bude to pojišťovna po mě vymáhat?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? ReHu před 4302 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Výletník8

Má nárok, ale musí prokázat výši ušlého zisku, což je v daném případě rozdíl mezi stavem s PN a po nehodě a stavem s PN a bez nehody. Prokazování bude horší, než v běžném případě. Snad docela srozumitelný je letitý novinový článek v připojeném odkazu. Paragrafy se změnily, ale podstata zůstává.

Zdroj: http://finance.idnes.cz/nekdo- do-vas-naboural-na-co-mate-pra vo-dwd-/poj.asp?c=A030820_1137 22_fi_osobni_vra

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Miroslavst

Jestli jsem dobře pochopil otázku, tuším, že vy jste viník a poškozený byl v PN. Jde o to, s čím poškozený marodil. Dalo by se v případě nějaké nemoci argumentovat tím, že nemoc poškozeného byla v souvislosti s dopr. nehodou. záleží rovněž co bylo příčinou DN. Pokud se jednalo o vaše nedání přednosti-nevykroutíte se, ale poškozený pokud by nebyl nemocný mohl lépe reagovat. Pokud to byla nehoda, kde by se dalo o vině polemizovat, mohl byste argumentovat nemocí poškozeného.
Jako viník, pokud jste se dozvěděl o této skutečnosti, informujte pojišťovnu, která událost likviduje o tom, že poškozený byl v době nehody v PN.
Doplňuji:
Aby pojišťovna chtěla po vás určité procento nebo celou škodu, musela by pojistná událost zapříčiněna úmyslně. Např. pokud jste řídil v podnapilosti, popral jste se s poškozeným a způsobil mu zranění úmyslně. jinak po vás nic pojišťovna chtít nebude.

Upravil/a: Miroslavst

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek