Michal Kole

Dopouští se úřednice na Úřadě práce trestných činů zpronevěra a krácení daně, když nezaměstná občana ?

Logicky: Nezaměstnaný nedostává jenom podporu v nezaměstnanosti, ale často i jiné sociální dávky, např. příspěvek na bydlení, stát navíc platí zdravotní pojištění.

Když úřednice na úřadě práce člověka nezaměstná, tak toto musí platit stát = zpronevěra státních peněz

Krácení daně = Když je člověk vinou úřednice stále na úřadě práce, tak logicky neodvádí daň z příjmů

Poslat občana samotného za zaměstnavatelem není mnohdy rozumné, protože občan může být trdlo a podělá si to na pohovoru nebo si napíše falešný životopis a zbytečně té úřednici přidělává práci, že mu musí hledat jiného zaměstnavatele.

Takže rozumnější a efektivnější je, kdyby úřednice z úřadu práce zvedla zadek a šla s občanem za zaměstnavatelem ukecela ho, aby občana zaměstnal, aby netratil stát.

Úřdenice má na rozdíl od mnohých občanů, růná školení jak jednat s lidmi, takže je pravděpodobnější, že práci vyjedná, než občan, např. 18tý absolvent po škole, se kterým ještě mlátí hormony a jediné co jej zajímá je, kde se může vyřádit na motorce.

Odpovědi
arygnoc

povinnosťou úradu práce (inštitúcie) nie je nájsť klientovi prácu, ale kontrolovať ho, či si hľadá prácu (a veci s tým súvisiace, teda napr. prečo niektorú prácu nechce alebo nemôže vykonávať a pod).

anonym

Pracovníci UP nazamestnávajú, pomáhajú nezamestnaným pri hľadaní práce (nehovorím o spôsobe pomoci a jednania s nezamestnaným), ponúka z databázy voľných pracovných miest, vedie dokumentáciu o nezamestnanom, jeho hľadaní, finančných príspevkov v rámci zákona a podobne. Niekedy ale aj oni šľapnu vedľa, viď ponuka 55 ročnému nezamestnanému technikovi – člen baletu v divadle (nie je trochu starý na balet?).
Ale ak niekto nechce, alebo hľadá špeciálnu prácu (veľa peňazí, minimum práce) tomu žiadny Úrad práce nepomôže.

Robert_PM

Tobě ty Dobřany budou slušet. Na oddělení 13 (akutní neklidy) si už personál určitě brousí zuby:-).