Lurius

Doporučíte mi nějakou pěknou hudbu ze 20.-40. let?

Co stojí za poslech?

Nejlepší odpověď
Kelt

Každá hudba stojí za poslech. Ale nechci vybírat za tebe. Nevím, jaký druh hudby máš rád apod. http://www.an­tologiehudby.cz/tex­ty.php?obdobi=7
Nebo taneční hudba byla také na vysoké úrovni. Na mnoho děl z té doby se píšou práce, odborníci je studují, tak asi stojí za poslech.

Další odpovědi
Kepler

Tehdy vládl jazz a swing, takže pokud to máš rád, vyhledej Bennyho Goodmana, Glenna Millera nebo Louise Armstronga. Z našich osobností třeba Jaroslava Ježka. Momentálně si víc nevzpomenu.

quentos

Kterého století?

Arne1

Nevím, co preferuješ za styly. Ale zkus si poslechnout nějaké instrumentálky od Scotta Joplina a pak adaptace písniček z těch let od OPSO (Originální Pražský Synkopický Orchest)